A viharok országszerte több mint másfél milliárd forintnyi kárt okoztak – íme a részletes statisztikák.
Botrány! Tizennégy úszót az ájulás határán szedtek ki a vízből a vb-n a nők nyílt vízi versenyén
Az Alfa Biztosító korábbi előrejelzései szerint is tízezernél több kárbejelentés várható, ám a legújabb adatok tükrében már 16 ezernél is több igényre számítanak. A kár összértéke könnyen átlépheti az 1,5 milliárd forintot. A rendelkezésre álló információk alapján Pest vármegye középső területéről, különösen Vecsés és Gyál környékéről érkezett kiemelkedően sok, több mint 2600 kárbejelentés, ahol a becsült kárérték már meghaladja az egymilliárd forintot. Debrecenből közel ezer kárigény érkezett, és itt a biztosító kétszázmillió forintot meghaladó kárt regisztrált. Emellett Szeged, Hódmezővásárhely, Hajdúszoboszló és Gyomaendrőd területeiről is több száz bejelentés érkezett.
Az Alfa Biztosító kiemelkedő lépésekkel támogatja a károk gyors és hatékony kezelését. A vállalat szakértői csapatának kapacitását átcsoportosította más területekről, emellett egy speciális havária központot is létrehozott. A legfrissebb információk alapján a beérkezett káresemények több mint 60%-át már sikerült feldolgozniuk, és az érintett ügyfeleket folyamatosan tájékoztatják az ügyintézés folyamatáról. Az alternatív kárrendezési eljárások aránya kiemelkedő, hiszen a bejelentett károk 50%-át gyorsított eljárás keretében oldották meg, így az ügyfelek minél előbb hozzájuthatnak a szükséges támogatáshoz.
A viharkárok megelőzése érdekében a biztosító folyamatosan támogatja ügyfeleit hasznos tanácsokkal. Amikor vihar közeledik, különösen fontos, hogy az ablakokat gondosan zárják be, és ha lehetséges, védjék az üvegfelületeket redőnyökkel vagy zsalukkal. Az elektronikai berendezések védelme érdekében érdemes azokat áramtalanítani, vagy villámvédelmi megoldásokat alkalmazni, hogy elkerüljük a villámcsapás okozta súlyos károkat. A lakóházak esetében elengedhetetlen a tető rendszeres ellenőrzése és karbantartása, valamint a kertben található fák állapotának figyelemmel kísérése; szükség esetén a lombkorona ritkítása is segíthet a kockázatok csökkentésében.
A kárbejelentéssel kapcsolatban az Alfa Biztosító azt tanácsolja, hogy több fotót is készítsenek a károsodott vagyontárgyakról, és a szakértő megérkezése előtt csak a mindenképpen indokolt mértékig kezdjék meg a károk helyreállítását. A sérült elemeket pedig őrizzék meg a kárszemléig, ezzel is segítve a szakemberek munkáját. A kárbejelentést az online ügyfélszolgálaton vagy az AlfaGo applikációban is megtehetik, valamint használhatják a kárstátusz felületet is, ahol naprakész információkat találnak a kárbejelentésük helyzetéről.