Takács Péter határozottan kiáll saját meggyőződése mellett: ha a baloldal kerülne hatalomra, olyan jövő várna a magyar egészségügyre, amely kétségeket ébreszt a szakmai és emberi értékek megőrzésében.

Dobrev Klára perrel fenyegetőzik Takács Péterrel szemben, mondván, hogy az egészségügyi államtitkár rágalmazta őt a Mandiner egyik podcast műsorában. De valójában mi verte ki a biztosítékot a DK újdonsült elnök asszonyánál és mi is történt 23 évvel ezelőtt, amiről Takács Péter államtitkár eddig nyilvánosan soha sem mesélt? Az egészségügyi államtitkár most tiszta vizet önt a pohárba.
Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke, a közösségi médián keresztül válaszolt Takács Péter egészségügyi államtitkár kijelentéseire. Takács a Hotel Lentulai című műsorban, ahol Lentulai Krisztián volt a műsorvezető, arról beszélt, hogy 2002-ben próbálták őt rávenni arra, hogy támogassa a Kútvölgyi kórház magánosítási folyamatát. Dobrev Klára reakciója rávilágított a helyzet politikai összefüggéseire és a köz egészségügyi rendszerének védelmére vonatkozó álláspontjára.
- fogalmazott a műsorban az egészségügyi államtitkár, majd azt is hozzátette, hogy ekkor hallgatói vezető volt a SOTÉ-n.
Dobrev ismét nem félt a személyes támadásoktól, hiszen a műsor után kijelentette, hogy az egész csak egy kitaláció. Azt állította, hogy soha nem keresztezte az útját Takács Péternek, és még a híres Kulja-vitája előtt sem volt tudomása róla.
Takács Péter a Borsnak adott interjújában kifejtette, hogy Dobrev Klára megnyilvánulásával kapcsolatban két lényeges problémát azonosít.
Ekkoriban Takács Péter a Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzatának (HÖK) elnöki posztját töltötte be.
Dobrev a telefonbeszélgetés során kifejezte Takács Péternek, hogy szeretné összehozni őt egy egészségügyi turizmus fejlesztéséért felelős tanácsadóval, aki a miniszterelnök közvetlen munkatársa. Emellett megemlítette, hogy nagyon örülnének, ha Takács Péter támogatná ennek a tanácsadónak az elképzeléseit az egyetemi szenátus keretein belül, mivel a Kútvölgyi kórház ügyében az egyetem lemondásához szenátusi döntésre volt szükség.