Szijjártó Péter éles kritikát fogalmazott meg a Nemzetközi Büntetőbírósággal szemben, hangsúlyozva, hogy Magyarország helyesen döntött, amikor kilépett ebből a politikai szempontból érdekes, de kicsinyesnek tűnő intézményből.


Vizsgálatot indítottak Magyarország ellen, mivel nem intézkedtek Benjámin Netanjahu budapesti látogatása során, és nem tartóztatták le őt.

Szijjártó Péter külügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében éles kritikát fogalmazott meg a Nemzetközi Büntetőbíróság legújabb intézkedésével kapcsolatban. A miniszter szerint e lépés világosan jelzi, hogy a bíróság elvesztette korábbi presztízsét, és döntései mögött csupán a kicsinyes politikai bosszú áll. Pozícióját azzal indokolta, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) csütörtökön a részes államok közgyűlésének elé helyezte Magyarország ügyét, amely az izraeli miniszterelnök letartóztatásának elmulasztásával kapcsolatos. A háromtagú bírói tanács döntése arra hivatkozott, hogy Magyarország megszegte a Büntetőbíróságot létrehozó Római Statútumban foglalt kötelezettségeit.

A testület döntését eljuttatják a tagállamok közgyűléséhez, ahol a decemberi éves gyűlésen döntenek Magyarország kapcsán.

Szijjártó Péter erre reagálva kifejtette, a bírói testületben nem lenne szabad politika ideológiáknak és céloknak megjelenniük, és szerinte a Büntetőbíróság most "igazolta minden aggodalmunkat a testület pártatlanságával és politikamentességével kapcsolatban", hozzáteszi, ez is azt mutatja, hogy Magyarország jól döntött, amikor kilépett a Nemzetközi Büntetőbíróságból, amely

Kiemelte, hogy egy nemzetközi szervezet nem állhat politikai érdekek szolgálatában, mivel alapvető feladata éppen az, hogy pártatlan fórumot biztosítson a diskurzus résztvevői számára.

Mint ismert, Magyarország áprilisban jelentette be, hogy kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból, mert Budapest nem volt hajlandó teljesíteni az ICC elfogatóparancsát, és letartóztatni a hazánkba látogató izraeli miniszterelnököt, Benjámin Netanjahut.

Related posts