Szabadka Polgári Mozgalma: A követeléseink továbbra is figyelmen kívül maradtak, még ha a hatalom másképp is látja a helyzetet.

Az egyetemisták határozott lépésre szánták el magukat: elvetették a vezetői struktúrákat, és követeléseiket közvetlenül az érintett intézményekhez, valamint az állami hatóságokhoz kívánják eljuttatni, elkerülve ezzel a hagyományos elnöki közvetítést.
"Téged ki kérdezett?" – válaszolják a hallgatók az elnök párbeszéd-kezdeményezéseire és a lekenyerezési próbálkozásokra, mint például a közelmúltban bejelentett lakáskölcsönnel kapcsolatban.
"Fizess 750 eurót, és a lakás a tiéd lehet. A kenőpénz és a korrupció a rezsim klasszikus módszerei a problémák kezelésére, ezért nem meglepő, hogy az egyetemistákat azzal vádolják, hogy tiltakozásaik valójában pénzelt demonstrációk. A népet pedig az Egyesült Államok által kilátásba helyezett szankciókkal riogatják a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) ügyében. Az egyetemisták politikai aktivistaként, fizetett provokátorokként, hazaárulókként való beállítása csupán időnyerés a hatalom megtartása érdekében. A BIA, a rendőrség és a maszkos verőemberek bevetése mind ezt a célt szolgálja, hiszen még mindig rengeteg vagyont lehet eltulajdonítani, elvenni vagy megsemmisíteni." - áll Szabadka Polgári Mozgalma közleményében. Mint kifejtették:
A szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar is részt vett a tiltakozásokban, bár blokádot nem hirdettek. A Szerb Haladó Párt koalíciós partnere, a VMSZ és vezetője, Pásztor Bálint nem látja tisztán a demonstrációk végső célkitűzéseit, különösen, hogy a felelősségre vonás már megtörtént és a vasútállomással kapcsolatos dokumentumok is nyilvánosságra kerültek. Pásztor Bálint úgy véli, hogy a tiltakozásokat politikai érdekek motiválják, és az ellenzék, amely láthatóan vezető nélkül működik, állította elő ezeket a kezdeményezéseket. Ezzel szemben a Szabadka Polgári Mozgalma hangsúlyozza, hogy az egyetemisták nem az állam megdöntését tűzték ki célul, hanem éppen ellenkezőleg: ők azok, akik megpróbálják megőrizni azt a keveset, ami még megmaradt az állam egységéből.
"A széthullásunk olyan, mint egy tetőszerkezet, amely alatt ártatlan emberek szenvednek. Az országban maradt fiataloknak még van lehetőségük helyrehozni mindazt, ami javítható, de ehhez elengedhetetlen, hogy mi is támogassuk őket. Mindannyiunkra szükségük van: tanárokra, ügyvédkre, mezőgazdászokra, bányászokra és munkásokra egyaránt. Fontos, hogy emlékezzünk mindazokra, akik tehették volna a dolgukat, de nem léptek. Főleg a botrányos miniszterelnöki nyilatkozat után, amely szerint 15 ember halála nem indokolhatja az ország leállását." - zárták a közleményt.