Rangos környezetvédelmi elismerést kapott a Széchenyi István Egyetem oktatója, aki az azbeszttel kapcsolatos kutatásaival tűnt ki – ÖKO-DRIVE.


Fedezze fel a megújuló energia világát! A Vidéki Otthonfelújítási Program keretében akár 3 millió forint vissza nem térítendő támogatással telepíthet napelemeket. Ne habozzon, számolja ki most a lehetőségeit! (x)

Már a környezetmérnöki alapképzésen is az azbeszttartalmú anyagok hulladékgazdálkodási kihívásairól és környezeti hatásairól írtam szakdolgozatomat, majd a mesterképzés alatt a téma vízminőség-védelmi kérdéseivel kezdtem foglalkozni. Az évek során vizsgáltam az azbesztet tartalmazó tetőfedésekről összegyűjtött csapadékvíz minőségében bekövetkezett változást, az így felhasznált öntözővízre adott növényi reakciókat, a városi zöldterületek érintettségét, de még a takarmánynövényekre gyakorolt hatást is. Az elmúlt egy évben pedig a probléma társadalmi aspektusa is a munkám részévé vált: fontos feladatomnak tekintem az azbeszttartalmú anyagokkal összefüggő információs szegénység csökkentését és a tudásátadást - mondta el Macher Gergely Zoltán, aki jelenleg a Széchenyi István Egyetem Wittmann Antal Növény-, Állat- és Élelmiszer-tudományi Multidiszciplináris Doktori Iskolájának doktorandusza, valamint az Alkalmazott Fenntarthatóság Tanszék tanársegédje.

A fiatal kutató figyelemre méltó tudományos munkájáért dr. Torma András, tanszékvezetője javasolta a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége által 2024-re kiírt Környezet Védelméért díj ifjúsági kategóriájában. A szakmai zsűri döntése alapján a kitüntetést sikeresen elnyerte. Az ünnepélyes díjátadóra Budapesten került sor, a 24. Országos Környezetvédelmi Találkozó keretében, ahol a Környezet Védelméért Díjátadó Gálán vehette át az elismerést. A rangos kitüntetés nemcsak kutatási eredményei, hanem tanszéki tehetséggondozási munkája, ESG-szakterületen folytatott magas szintű oktatói tevékenysége és aktív szerepe a hallgatói közösség építésében is tükrözi kiválóságát.

Related posts