A Kneecap koncertjeinek letiltását már prominens politikai személyiségek is követelik, miközben számos előadó fejezte ki támogatását az észak-ír raptrió mellett.

A londoni rendőrség terrorellenes egysége nyomozást indított az észak-ír rapcsapat, a Kneecap ellen, miután felvételek kerültek napvilágra, amelyek állítólag a Hamászt és a Hezbollahot népszerűsítik. Egy másik videón pedig brit konzervatív politikai képviselők ellen irányuló fenyegetések hallhatók. A Metropolitan Police a felvételeket a Terrorizmusellenes Internetes Bejelentő Egységhez továbbította, ahol szakértők részletesen megvizsgálták az anyagokat, és arra a megállapításra jutottak, hogy mindkét esetben komoly gyanú merült fel, ami további nyomozást indokol a lehetséges bűncselekmények ügyében. Kemi Badenoch, a Konzervatív Párt vezetője, sürgette a Kneecap ellen indított büntetőeljárás megkezdését, hangsúlyozva, hogy a rendőrség lépése helyes, és elengedhetetlen a felmerült vádak kivizsgálása. "A terrorizmus és a britellenes gyűlölet Kneecap-féle dicsőítése nem fér bele a társadalmunk értékrendjébe" - tette hozzá.
Az egyik videón a Kneecap egyik tagja 2023-ban azt mondta: "Csak a halott tory a jó tory. Öld meg a helyi képviselődet!" Erre a 2021-ben leszúrt konzervatív képviselő, David Amess lánya azt mondta "teljesen megdöbbentő, hogy valaki - vagy egy csoport - aki a nyilvánosság előtt szerepel, ilyen veszélyes és erőszakos retorikát enged meg magának". Ezután a Kneecap bocsánatot kért tőle és a 9 éve megölt képviselő, Jo Cox családjától. Az együttes azt írta: "Határozottan visszautasítunk minden olyan vádat, amely szerint bármely képviselő vagy magánszemély elleni erőszakra buzdítanánk. Soha nem tennénk ilyet. Egy kiragadott videórészletet - amelyet szándékosan minden kontextusból kiemelve mutatnak be - most manipulálnak és fegyverként használnak, mintha az valamiféle cselekvésre való felhívás lenne". Szerintük egy összehangolt lejárató kampány zajlik ellenük, amiért nyilvánosan kiálltak "a palesztin nép ellen folyó népirtás" ellen. Egyben tagadták, hogy valaha is a Hamászt vagy a Hezbollahot támogatták volna. "Legyünk egyértelműek: soha nem támogattuk, és most sem támogatjuk sem a Hamaszt, sem a Hezbollahot. Minden civil elleni támadást elítélünk - mindig. Ez soha nem elfogadható. Ezt mi talán jobban tudjuk bárkinél, tekintettel nemzetünk történelmére"
A kaliforniai Coachella fesztiválon nem mindennapi botrány robbant ki, amikor a színpadon fénybetűkkel olyan provokatív üzenetek jelentek meg, mint például: "Fuck Israel, free Palestine", "Izrael népirtást követ el a palesztin nép ellen", valamint "Az amerikai kormány felfegyverzi és finanszírozza Izraelt a háborús bűnök ellenére is." A közönség pedig lelkesen skandálta, hogy "Free, free Palestine". Ez az esemény Sharon Osbourne-t arra ösztönözte, hogy követelje az észak-ír rapperek vízumának visszavonását, mivel véleménye szerint politikai állásfoglalásuk túlzottan agresszív volt. A Kneecap egy interjúban azonban határozottan visszautasította ezt a vádaskodást, hangsúlyozva, hogy "a kijelentések nem agresszívek, de 20 ezer gyerek meggyilkolása az." Az incidens következtében a legnagyobb német fesztiválok törölték a bandát a programjukból, jelezve, hogy a politikai megnyilvánulások hatásait komolyan veszik a zenei színtéren.
Hétfőn John Swinney, Skócia miniszterelnöke, határozottan kérte, hogy a Glasgow-i TRNSMT fesztivál ne adjon lehetőséget az együttes fellépésére. Ezzel egyidőben az észak-ír unionista politikus, Jim Allister, a Glastonbury fesztiválról való kizárásukat szorgalmazta.
Erre a helyzetre reagálva több mint egy tucat neves előadó csatlakozott ahhoz a nyílt levélhez, amelyben kiállnak az észak-ír rapperek véleménynyilvánítási jogáért. Az aláírók között szerepel a Massive Attack, a Sleaford Mods, a Pulp, a Primal Scream, a Fontaines D.C. és az ILDES is. "A múlt héten egy világosan összehangolt támadás indult a Kneecap zenekar cenzúrázására, amely végső soron a deplatformálásukhoz vezetett. Politikai vezetők Westminsterben és a brit médiában nyíltan kampányoltak a Kneecap eltávolításáért a nyilvánosság elől, miközben burkolt fenyegetéseket tettek a koncertjeikkel, szabadtéri eseményeikkel és zenei fesztiváljaikkal, például a Glastonbury-n tervezett fellépéseikkel kapcsolatban" - írták. Hozzátették: "Művészként kötelességünk kifejezni ellenállásunkat a művészi szabadság bármilyen politikai elnyomása ellen. Egy demokráciában senkinek, sem politikai személyiségeknek, sem pártoknak nincs joga meghatározni, hogy ki léphet fel és ki nem zenei fesztiválokon vagy koncerteken."
A Massive Attack nemrégiben külön közleményt adott ki, amelyben kifejezte támogatását a Kneecap punkzenekar mellett. A zenekar hangsúlyozza, hogy a megfogalmazás kritikus fontosságú, különösen az olyan tragikus események tükrében, mint Jo Cox és David Amess meggyilkolása, amikor a könnyelműség és felelőtlenség nem megengedhető. Véleményük szerint a politikai vezetőknek és a szélsőjobboldali újságíróknak nem a fiatal punkzenekar színpadi megnyilvánulásaival kellene foglalkozniuk, hanem a Gázában zajló eseményekkel. "A történet nem a Kneecapról szól. A történet Gázáról szól. A történet a népirtásról szól. És a valóság az, hogy a brit kormány választott képviselői hallgatnak, beleegyeznek, vagy akár támogatják ezeket az emberiesség elleni bűncselekményeket." (Guardian/Euronews)