A táborozók mélyebb betekintést nyerhetnek Jókai Mór életébe és műveibe.

Langschadl-Antal Zsuzsanna múzeumpedagógus és Pokornyi Gábor történész irányításával ismét megrendezésre kerül a Komáromi Klapka György Múzeum hagyományos helytörténeti tábora. Az idei év különleges, hiszen Jókai Mór születésének 200. évfordulóját ünnepeljük, így a résztvevők lehetőséget kapnak arra, hogy mélyebben megismerkedjenek a város neves szülöttjének életével és munkásságával.
Pokornyi Gábor elmondta, a bicentenárium alkalmából az intézmény több rendezvényének középpontjában is Jókai állt, áll. Az egy héten át tartó tábor résztvevői is Jókai Mór író munkásságáról, életéről tudhattak, tudhatnak meg sok érdekességet.
A 10-14 év közötti helyi és környékbeli fiatalok számára izgalmas programokat szerveztek a Kecskés László Emlékházban, ahol több előadáson hallhattak Jókai Mór életéről és munkásságáról. A résztvevők játékos formában ismerkedhettek meg az írónak a világával, így a tanulás szórakoztatóvá vált. Észak-Komáromban is tett egy felfedezőtúrát a csapat: megkeresték Jókai szülőházának helyszínét, ellátogattak a református kollégiumba, valamint megcsodálták a Duna Menti Múzeum udvarán álló szobrot is. A program részeként filmvetítést is tartottak, ahol a Brigetio Öröksége Látogatóközpontban májusban megnyílt kiállítást is megtekinthették. Emellett a könyvkiadás titkaiba is betekintést nyertek egy külön előadás keretében.
Jókai Mór Komáromhoz kapcsolódó műveit is alaposan tanulmányozták.
Pokornyi Gábor megosztotta velünk, hogy lehetőség nyílt portrét és karikatúrát készíteni Ballun Viktóriával, ami igazi különlegesség. Érdekes, hogy Jókairól kevesen tudják, de ő nem csupán író volt, hanem rajztanulmányokat is folytatott, és festményeket is alkotott. Emellett szó esett Jókai korának divatjáról is, ami színes képet fest a korszak hangulatáról.
A Komáromi Klapka György Múzeum táborában figyelmet fordítottak arra az öt Jókai-műre is, amelyek Komárommal, komáromi eseményekkel foglalkoznak. Az öt regény a következő:
A gyerekek számára fontos volt, hogy minden részletre figyeljenek, hiszen friss tudásukat hasznosíthatják, amikor elérkezik a zárónap, amikor is újságszerkesztési feladatok várnak rájuk. Ez különösen izgalmas, hiszen Jókai Mór is újságíróként és szerkesztőként tevékenykedett, így a fiatalok egy valódi kreatív kihívás elé néznek.