Új vezető állt a Magyar Máltai Szeretetszolgálat élére | Demokrata


A szeretetszolgálat közleményében emlékeztetnek arra, hogy az elnöki tisztség a szervezet alapító elnöke, Kozma Imre atya tavaly októberben bekövetkezett halála óta betöltetlen volt.

Az MTI-hez eljuttatott nyilatkozatában az új elnök három fő prioritást emelt ki programjában. Az első és legfontosabb, hogy a hit legyen a mindennapi szolgálat alapja. Egy katolikus szervezet keretein belül minden tevékenységet ennek a szellemiségnek kell irányítania és meghatároznia.

A második legfontosabb célkitűzés az önkéntes elköteleződés megőrzése, amely a gyökerekhez való hűséget szimbolizálja. A szeretetszolgálat megalapítása óta ugyanis minden feladatot önkéntesek végeztek, és ez a hagyomány a három és fél évtized elteltével is él és virágzik a szervezetben. A harmadik prioritás a kommunikáció, amelynek feladata, hogy a máltai kereszt szimbóluma egységes üzenetet közvetítsen, tükrözve a karitatív szervezet növekvő méreteit és összetartozását.

A közlemény szerint Szabadhegy Péter hangsúlyozta, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat létszámát tekintve már az ország tizenöt legnagyobb létszámú szervezete közé tartozik, ami óriási felelősséggel jár, ugyanakkor hatalmas lehetőségeket is rejt.

Az összegzés alapján Szabadhegy Péter 1961-ben látta meg a napvilágot New Yorkban. Tanulmányait a helyi, valamint londoni és chicagói egyetemeken végezte, ahol summa cum laude minősítéssel és akkreditált mesterdiplomát szerzett.

Pályafutásának kezdetén a banki szektorban szerzett tapasztalatokat, ahol hamarosan a Chemical Bank legfiatalabb alelnökévé lépett elő. Ezt követően a Deloitte & Touche pénzintézeti divíziójának irányítását vette át.

Harmincéves korában döntött úgy, hogy Magyarországra költözik, ahol befektetői és alapkezelői pályafutásába kezdett. Számos vállalatban vállalt vezetői szerepet, és aktívan részt vett a tulajdonosi döntések meghozatalában. Üzleti karrierje során jelentős pénzintézetek és tanácsadó cégek irányításában működött közre, miközben feladatai gyakran a cégek stabilizálására és a nehéz időszakok sikeres átvészelésére összpontosítottak.

2014 és 2016 között Magyarország londoni nagykövete volt. A Szuverén Máltai Lovagrendnek 1989-től tagja, Magyarországon és a rend római központjában is számos funkciót látott el, három éven át a Máltai Lovagrend Kormányzati Tanácsát is vezette - áll a közleményben.

Related posts