A zalaegerszegi egyetemek őszi képzéseire való bejutás feltételei a következő ponthatárok szerint alakultak.


Szerda este sok fiatal életében jelentős fordulat következett be. Az Oktatási Hivatal nyilvánosságra hozta a 2025 szeptemberében kezdődő képzések ponthatárait. A felsőoktatási felvételi ponthatárok közzététele után azok, akik megadták telefonszámukat, SMS-értesítést is kaptak arról, hogy sikeresen felvételiztek-e, és melyik intézménybe nyertek felvételt.

A zalai vármegyeszékhelyen a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Zalaegerszegi Képzési Központ, valamint a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ kínál továbbtanulási lehetőségeket a fiatalok számára. A felvi.hu oldalon elérhetőek a felvételi ponthatárok. Utánanéztünk, hogy milyen szakokra és pontszámokkal lehetett bekerülni a két zalaegerszegi egyetemre.

Felvételi ponthatárok: Pécsi Tudományegyetem, Egészségtudományi Kar Zalaegerszegi Képzési Központja.

Az egészségügyi szervező szak államilag támogatott formájára 320 ponttal, az önköltségesre 227 ponttal lehetett bejutni. Mindkét alapképzés munkarendje levelező.

Az ápolás és a betegápolás (ergoterápia) területén az állami támogatású alapképzés ponthatára 232 pont, míg az önköltséges képzés esetében ez a szám 308 pontra emelkedik. Mindkét program levelező munkarendben zajlik, lehetőséget biztosítva ezzel a rugalmas tanulmányi időbeosztásra.

Az ápolás és betegápolás (gyógytornász) alapképzése állami támogatással 302 pontos ponthatárral indul, míg az önköltséges képzés esetében a ponthatár 247. Mindkét program nappali tagozatos formában érhető el.

A felsőfokú egészségügyi adminisztrátor képzés elérhető ponthatára 219. E program a felsőfokú szakképzés keretein belül, levelező munkarendben valósul meg, lehetőséget biztosítva a rugalmas tanulmányi ütemezésre.

A fizioterápia mesterképzésének ponthatára 56, és a program levelező munkarendben érhető el.

Felvételi ponthatárok: PE Zalaegerszegi Egyetemi Központ

A gépészmérnöki alapképzés államilag támogatott helyeinek ponthatára 242 pont, és a képzés nappali munkarendben valósul meg.

A mechatronikai mérnöki képzés ponthatára 244 pont az államilag támogatott nappali alapképzés keretein belül.

A mechatronikai mérnöki szak ponthatára az államilag támogatott levelező alapképzés esetében 242, míg az önköltséges formában 315-re emelkedett.

A tesztmérnöki szakra való felvételi ponthatár az államilag támogatott nappali alapképzés keretein belül 313 pontra lett meghatározva.

Pannon Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszegen a felvételi ponthatárok bejelentése izgalmas pillanatokat hoz a leendő hallgatók számára. Az évek során folyamatosan fejlődő intézmény egyedi képzésekkel és lehetőségekkel várja az érdeklődőket. A ponthatárok megismerése segít a diákoknak a jövőbeli tanulmányi terveik kialakításában és a megfelelő szakirány kiválasztásában. Készülj fel a kihívásokra, és lépj be a tudás világába a Pannon Egyetemen!

A gazdálkodási és menedzsment alapképzés ponthatárai az alábbiak szerint alakulnak: az államilag támogatott formában 389 pontot kell elérni, míg az önköltséges helyre 245 pont elegendő. A képzés nappali munkarendben zajlik. Ezen kívül a levelező tagozaton a ponthatár 282 pontra van meghatározva.

A pénzügyi és számviteli alapképzés államilag támogatott formájára a ponthatár 402 pont, míg az önköltséges képzés esetében 242 pontot kellett elérni. A képzés nappali munkarendben zajlik.

Related posts