Gyárfás Tamás azt állítja, hogy Portik Tamás 30 millió forintot kapott Princz Gábortól, hogy a Fenyő-gyilkosság ügyében rá irányítsa a figyelmet.

"Jelenleg tájékozódom a helyzetről. Tasnádi Pétert ismerem azok között, akik börtönben voltak, a többiekkel viszont nem állok kapcsolatban" - nyilatkozta Gyárfás Tamás a Hír TV Riasztás című műsorában, szerdán este a Magyar Nemzet beszámolója szerint. Az egykori sportvezető a börtönbüntetése előkészületeiről beszélt. Másodfokon hétéves szabadságvesztésre ítélték a Fenyő-ügy kapcsán, ám ő továbbra is azt hangoztatja, hogy ártatlan. Elmondása szerint új bizonyítékok láttak napvilágot, amelyek alátámaszthatják egy korábban, közjegyző által hitelesített nyilatkozat igazságát.
"Azért választottam, hogy megosszam veletek a gondolataimat, mert egy új bizonyíték látott napvilágot, amit eddig még senkivel sem osztottam meg" - nyilatkozta Gyárfás Tamás a Hír TV műsorában, ahogy azt a Magyar Nemzet is beszámolta.
Ahogy azt már sokan tudják, az ügyészség álláspontja szerint Gyárfás Tamás és Fenyő János között az 1990-es évek közepén komoly üzleti konfliktus, hatalmi játszmák és intenzív személyes ellentétek bontakoztak ki. A vádirat szerint Gyárfás 1997-ben elhatározta, hogy véget vet Fenyő életének.
1997 szeptemberében Gyárfás úgy döntött, hogy Tasnádi Péter segítségét kéri vetélytársa eltüntetésére. Tasnádi a feladatot 12 millió forintért vállalta el, ám miután hatmillió forint előleget kapott, végül nem hajtotta végre a megbízást. Ezt követően Gyárfás Portik Tamásra bízta a gyilkosság lebonyolítását, akit már 1994 óta ismert. Portik ezután Jozef Rohácot bízta meg a feladattal, aki végül végrehajtotta a gyilkosságot.
Tasnádi vallomása és a hangfelvételek alapján az ügyészség 2019-ben vádat emelt Gyárfás Tamás ellen, azzal a váddal, hogy emberölésre bujtatta fel valakinek a cselekedetét.
A Fenyő-gyilkosság másodfokú ítélete értelmében Gyárfás Tamás és Portik Tamás mindketten az emberölés felbujtójaként kerültek megnevezésre. A bíróság fenntartotta a tavaly februárban hozott elsőfokú döntést, így Gyárfás hét év börtönbüntetést, míg Portik életfogytiglani fegyházat kapott.
Gyárfás Tamás legutóbbi nyilatkozatában kifejtette, hogy április 17-én, csütörtökön Portik Tamás jogi képviselője informálta őt arról: védence a börtön falai között egy nyilatkozatot tett. A szóban forgó kijelentés állítása szerint összhangban állt azzal a közjegyzői nyilatkozattal, amelyet Gyárfás ügyvédje már korábban benyújtott a másodfokú bíróság elé.
Az említett közjegyző által hitelesített nyilatkozat szerint a nyilatkozattevő (nevét itt nem mondja ki Gyárfás) kifejtette, hogy Princz Gábor nem sokkal megismerkedésük után arról panaszkodott: van egy ember, aki sok problémát okoz neki, vetélytársa, konkurenciája.
Princz Gábor megkereste a nyilatkozattevőt, és arról érdeklődött, hogy lenne-e lehetősége segítséget nyújtani neki a felmerült problémában. Hozzátette, hogy szándéka szerint véglegesen szeretné rendezni a helyzetet. A nyilatkozattevő azonban határozottan kijelentette, hogy sajnos nem tudja vállalni az ilyen jellegű munkát.
"A Fenyő-gyilkosság után tehát két emberre terelődött a gyanú. Rám és Princz Gáborra. Rám azért, mert 1996-ban Fenyő János a Nap TV műsorát megszerezte, ezen ment közöttünk a vita tizenhat hónappal Fenyő halála előtt" - magyarázta Gyárfás.
Ismertetése szerint Princz Gábor szembekerült Fenyő Jánossal. Utóbbi a Népszavában példátlan hadjáratot indított előbbi ellen, amelynek következményeként tönkrement a Postabank, "Princz Gábor ebbe bele is bukott". Portik Tamás Gyárfás tájékoztatása szerint most azt nyilatkozta, hogy Princz Gábor valóban arra kérte őt, hogy "Gyárfás Tamásra terelje a gyanút", ezért harmincmillió forintot fizetett neki.
Gyárfás Tamás mesélte el, hogy ügyvédje, Zamecsnik Péter, nemrég felhívta a bíróság figyelmét egy régebbi eseményre. 2017-ben ugyanis egy ismeretlen férfi kereste fel őt, és átadott neki egy ötoldalas dokumentumot, amely a Portik és Gyárfás közötti beszélgetések transzkripcióit tartalmazta. A férfi figyelmeztette Gyárfást, hogy "katasztrófa vár rá, ha nem lép azonnal".
Gyárfás ezeket a dokumentumokat benyújtotta a rendőrségnek, ami után tanúként idézték be. Feleségével együtt sikeresen azonosították azt a személyt, aki átadta nekik a dokumentumokat. Ez a személy K. Imrich volt, aki azt hangoztatta, hogy őt választották ki a megbízói a feladatra.
Később Sz. József védett tanúként a bíróság előtt kijelentette, hogy valójában ő volt az, aki Gyárfásnak átadta ezeket a dokumentumokat, és nem az a személy, akit Gyárfásék azonosítottak. Ugyanakkor Sz. József és Gyárfás Tamás eltérő véleményt fogalmaztak meg az átadott dokumentumok tartalmáról.
Gyárfás véleménye szerint Sz. József azért vállalta ezt a felelősséget, mert egy másik gyilkossági ügyből akart kibújni. Az ítéletet befolyásoló egyik kulcsfontosságú elem egy hangfelvétel volt, amelyen Portik megkérdezi Gyárfást, hogy "szétb...sszuk?" a sértettet, hozzátéve, hogy "el akarja venni tőled a tévét". Gyárfás válasza a felvétel tanúsága szerint így hangzott: "így van."
Az ítélet megállapítása szerint Gyárfás nem fejezte ki ellenvetését a hangfelvétel lejátszása során; ehelyett "kezét széjjele tartotta és bólintott."
A tárgyalássorozat nagy kérdése volt a "szétb...sszuk" szó jelentése, Portik ugyanis azzal védekezett, hogy "senki nem használja a szétb...sszuk szót egy ember megölésére". A védelem azt is mondta, hogy a "szétb...sszuk" megverést is jelenthet, a bíró szerint azonban ez azért nem áll meg, mert később Fenyőt megölték. Gyárfás Tamás szerint a bírót kell megkérdezni, hogy mire alapozta, hogy ő széttárta a kezét, és bólintott, ezt ugyanis egy hangfelvétel nem bizonyíthatja. Egyetértése azonban arra vonatkozhatott, hogy Fenyő el akarta venni tőle a tévét.
Portik két és fél hónappal később ismét rögzített egy felvételt, és Gyárfás Tamás szerint az új anyag összemosódott az előzővel.
„Tedd különlegessé a mondanivalódat!” – hangzott el Gyárfás műsorában.
Kifejtette, hogy rendelkezik útlevéllel, de eszébe sem jutna, hogy megszökjön, hiszen nem akarja elkerülni a felelősséget úgy, hogy közben semmilyen lépést sem tett.
"Tájékozódom. Tasnádi Pétert ismerem azok közül, akik voltak börtönben, másokat nem" - jelentette ki.
Ahogy kifejtette, korábban még azon töprengett, hogy Mauritius vagy Dubaj legyen a tökéletes helyszín, ahol elfelejtheti ezt a történetet. Most viszont már csak azon aggódik, hogy Vácra vagy Balassagyarmatra szállítják. Gyárfás Tamás reménykedik abban, hogy az ügyét újra megvizsgálják, és lehetőség nyílik egy harmadfokú tárgyalásra. A perújítást ők szeretnék kezdeményezni, de ettől függetlenül neki el kell kezdenie a börtönbüntetést. Mint hangsúlyozta, a börtönnel kapcsolatban semmilyen kedvező kimenetelre nem számít.