Európa különböző pontjain egyre inkább megjelennek olyan szabotázscsoportok, amelyek mögött orosz érdekek állnak.

Litvániában egy katonai szállítmány felgyújtására tettek kísérletet.
A brit rendőrség már vizsgálja azokat a Telegram-csatornákat, amiknek a tevékenységéről a Hope Not Hate csoport adott át bizonyítékokat. A csoport szerint az oroszokhoz köthető csatornák brit állampolgárokat biztatta arra, hogy muszlimok és mecsetek ellen kövessenek el támadásokat, cserébe kriptovalutában fizettek volna. Ken McCallum, az MI5 vezetője októberben figyelmeztetett, hogy az orosz hírszerzés célja "folyamatos káosz előidézése a brit és európai utcákon".
A Guardian beszámolója szerint egyes csatornák már megtörtént támadásokkal is összekapcsolhatók, például iszlamofób graffitikkel, amelyeket a hónap elején kelet- és dél-londoni mecsetekre és iskolákra fújtak. Az elkövetők nem ritkán saját csoportjuk nevét is feltüntették a falfirkákon. Ugyanaz a csoport terjesztett útmutatókat a bombagyártásról, valamint arról, hogyan lehet 3D-nyomtatóval fegyvereket előállítani. Az utóbbi hónapokban pedig már késes támadásokra is buzdították a tagjaikat. Az egyik legaktívabb felhasználó, aki a hálózat üzeneteit más brit csoportokba továbbította, korábban orosz nyelvű bejegyzéseket tett közzé, amelyek Putyin-párti és Ukrajna-ellenes Telegram-csatornákon jelentek meg. A Hope Not Hate civil szervezet egy részletes dossziét nyújtott át a terrorellenes rendőrségnek és a Belügyminisztériumnak, amely a csatornák és azok feltételezett orosz kapcsolatai köré összpontosít.
Lengyelországban is feltűntek hasonló csoportok. A TVN tévécsatorna bírósági dokumentumok nyomán leleplezte, hogy az orosz hírszerzés ügynökei anyagi ösztönzéssel próbálták befolyásolni a közvéleményt. Az érintettek falakra festett üzenetekkel igyekeztek lejáratni a Jog és Igazságosság pártot, Andrzej Duda köztársasági elnököt, valamint a NATO-t.
Emellett az is a feladatuk volt, hogy katonai létesítményeket és szállítmányokat figyeljenek meg, kamerákat telepítsenek kulcsfontosságú infrastruktúrák közelében, valamint háborúellenes röplapok terjesszenek. Ezek az emberek nem kiképzett orosz ügynökök voltak, hanem már Lengyelországban élő bevándorlók és menekültek a szomszédos keleti országokból. A Telegramon keresztül toborozták őket, és kisebb összegeket kaptak kriptovalutában a végrehajtott akciókért. A TVN szerint egy graffitiért 7 dollárt fizettek. Ilyen akcióért eddig 16 embert ítéltek el Lengyelországban.
Februárban a német hatóságok figyelmeztettek az orosz háttérrel rendelkező szabotázsakciókra. Tavaly decemberben az ország különböző helyszínein legalább 270 parkoló autó kipufogóját töltötték meg purhabbal, miközben a Zöldeket támogató matricákat helyeztek el a kocsikon. Valószínűsíthető, hogy a belpolitikai feszültségeket fokozó akciók mögött az orosz titkosszolgálat állt, amely minden megrongált autóra 100 eurót kínálhatott.
A litván rendőrség három gyanúsítottat tartóztatott le, akik megpróbálták felgyújtani egy Ukrajnának szánt katonai segélyszállítmányt. Arūnas Paulauskas, a litván rendőrfőkapitány, csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az eset tavaly történt a litvániai Šiauliaiban. "Tisztában vagyunk azzal, hogy egy csoport arra kapott megbízást, hogy megsemmisítse a szállítmányt. Az események szerencsés fordulatának köszönhetően, amely a hírszerző szolgálatokkal való kiváló együttműködésnek volt köszönhető, sikerült azonosítanunk ezeket az egyéneket, és megakadályozni a támadást. Jelenleg három személyt őrizetbe vettek, míg több gyanúsított nemzetközi körözés alatt áll" - tette hozzá Paulauskas.