Elegem van: mostantól így lépnek fel az érzéketlen magyar autósokkal szemben a balesetek helyszínén.

Az M1-es autópályán történt tragikus baleset után az MKIF bejelentette: véget vet a kíváncsiskodásnak a balesetek helyszínén, mert az nemcsak etikátlan, de kifejezetten veszélyes is a többi közlekedőre nézve.
A Magyar Közúti Infrastruktúra Fejlesztő (MKIF) új intézkedésként takaró paravánokat és molinókat alkalmaz a balesetek helyszínén. E lépés célja, hogy megóvja a balesetben érintettek magánszféráját, valamint hogy csökkentse a kíváncsiskodó és lassító autósok által okozott potenciális veszélyhelyzeteket. Az új eszközöket már a legutóbbi, négy halálos áldozattal járó balesetnél is bevetették, hangsúlyozva ezzel a sürgős szükségletet a közlekedési balesetek helyszínein tapasztalható zűrzavar mérséklésére.
A kíváncsiskodó magatartás, a balesetek helyszínén történő lassítás és a telefonos felvételkészítés valódi fantomdugókat idézhet elő. Ez azt jelenti, hogy a forgalom megállhat olyan szituációkban, ahol valójában nincs érdemi indok az állásra. Ilyen esetekben a figyelem megoszlása a forgalom alakulása és a balesethez kapcsolódó mentési tevékenységek között újabb balesetekhez vezethet, hiszen a sofőrök koncentrációja csökken.
Ráadásul a jelenségnek van egy nagyon erős erkölcsi vetülete is, a baleset következtében ugyanis lehetnek súlyos sérültek is, akikről az érzéketlen autósok felvételt készítenek, és feltöltik a közösségi oldalakra.
Az MKIF Zrt. már korábban is hangsúlyozta, hogy a katasztrófaturizmus milyen komoly veszélyeket rejt magában. Amikor az autókban ülők a számukra izgalmasnak tűnő felvételek készítésére összpontosítanak, gyakran a biztonságos közlekedés rovására teszik ezt. Ezen jelenség figyelmen kívül hagyása súlyos következményekkel járhat.