Cser-Palkovics András kifejtette, hogy bizonyos esetekben osztja a Fidesz politikai döntéseit, míg máskor eltér a párt álláspontjától. Az egyensúly megtalálása a politikai tájékozódásban nem mindig egyszerű, de fontos, hogy a különböző nézőpontokat figyel

Székesfehérvár fideszes polgármestere úgy véli, hogy a kormány stílusával kapcsolatban problémák merültek fel, azonban a válságkezeléshez továbbra is a Fidesz nyújtja a legjobb megoldásokat. Emellett a Tisza Pártot szakmai párbeszédre invitálja, hogy közösen dolgozhassanak a kihívásokon.
Interjút adott a 24.hu-nak Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere, aki az elmúlt években többször is eltért a kormánypárt kommunikációs irányvonalától. A politikus bírálta már a KDNP-t, az önkormányzati számlákról leemelt "szolidaritási" hozzájárulást, valamint az orosz gázfüggőséget is, és egyszer barátságos hangulatú találkozón fogadta David Pressman amerikai nagykövetet, akit a kormány a "dollárbaloldal" képviselőjének tartott.
Az interjúban, amelyben gondosan kerülte az aktuális kormányzati szólamokat, Magyar Pétertől Ukrajnáig, egyértelművé tette, hogy nem szándékozik kilépni a Fideszből.
Kiemelte továbbá, hogy polgármesteri tevékenységét szilárdan elkötelezett módon, pártpolitikai befolyás nélkül kívánja végezni, és eddig a pártja is támogatta ezt a megközelítést.
Cser-Palkovics a kettős szerepét egy sportpéldával illusztrálta: "régi szurkolója vagyok a Vidinek, és ha az edző nem olyan összetételben és taktikával küldi a pályára a csapatot, ahogy azt én gondolom, akkor szurkolóként kritizálhatom az edzőt, a játékosokat, de ettől még ugyanúgy a Vidinek fogok szurkolni. Akár győzünk, akár veszítünk. Alapvetően mindenben hűséges típus vagyok."
hogy "a jelenlegi kihívások olyan komplexek, hogy a hagyományos megoldások már nem elegendőek. Szükség van innovatív gondolkodásra és a nemzetközi együttműködés erősítésére." Hangsúlyozta, hogy a válságkezeléshez elengedhetetlen a megfelelő szakmai háttér és a tapasztalat, hiszen csak így lehet hatékonyan reagálni a folyamatosan változó körülményekre. "A jövőnk múlik azon, hogyan tudjuk alkalmazni a tanultakat és együttműködni a különböző szereplőkkel" – tette hozzá.
Főleg akkor, ha a másik kapitányjelölt - azon túl, hogy erős kritikát fogalmaz meg velünk szemben, és tegyük hozzá, hogy ezek egy részében akár igaza is lehet - semmit nem árul el arról, hogyan kormányozná egy védett öbölbe a hajónkat."
Cser-Palkovics a Fidesz időszakai közül az 1998 és 2002 közötti ciklust tartja a legjobbnak, de a jelenlegi kormányzással kapcsolatos kritikái is inkább a stílusra, mintsem a tartalomra vonatkoznak. Példaként kiemelte: "rosszul élte meg", amikor Vitályos Eszter kormányszóvivő nyilvánosan cáfolta meg őt, mondván: nem is kért bocsánatot a sírós-picsogós megjegyzéséért.
Úgy véli, hogy a magyar lakosság jelentős többsége egy harmonikusabb közéleti légkört és visszafogottabb megnyilvánulásokat várna el a politikai vezetőktől. Emellett optimistán tekint a jövőbe, remélve, hogy a Fideszen belül is sikerülhet véghezvinni azokat a változásokat, amelyeket elengedhetetlennek tart.
A Tisza Párt ügyében kifejtette, hogy szakpolitikai viták révén lehetne őket ösztönözni egy valóban tartalmas program bemutatására. Ezen viták lehetőséget nyújtanának arra is, hogy reflektáljanak az elmúlt másfél évtized kormányzati teljesítményeire, beleértve a demográfiai intézkedéseket, az adó- és családpolitikát, valamint a Modern Városok Programot.
A jövőben is nyitott marad a helyi önkormányzati ügyekkel kapcsolatos diskurzusokra. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem ismeri a Tisza Párt helyi szakpolitikusait, és Székesfehérváron csupán aktivistákat találkozott, helyi politikai képviselőket nem. Ezt sajnálatosnak tartja, mivel így nem tud "a legjelentősebb ellenzéki párt politikusaival leülni, hogy vitázzanak és egyeztessenek a várost érintő lényeges kérdésekről – sem a jelenlegi problémákról, sem pedig a jövőbeli tervekről."