Bokros Lajos véleménye szerint Magyarországot nem fenyegeti közvetlen államcsőd, ám a gazdasági növekedés kilátásai nem túl biztatóak. Ezzel szemben az infláció továbbra is komoly aggodalomra ad okot.


Lapunk idén is, immár tizenkettedik alkalommal, ünnepélyesen átadta a Klasszis 2025 díjakat a hazai alapkezelői szakma kiemelkedő szakembereinek. E jeles eseményre ezúttal talán a megszokottól eltérő, érzékenyebb gazdasági környezetben került sor. A Donald Trump által kirobbantott vámháború következményei még bizonytalanok: vajon recesszióba taszíthatja a világgazdaságot? Ha igen, hogyan érinti mindez a már eleve sérülékeny magyar gazdaságot? A jövő kérdései izgalmas kihívások elé állítják a szakma képviselőit.

Mindezek a kérdések természetesen a befektetők pénzét kezelő szakembereket is élénken foglalkoztatják. Úgy gondoltuk tehát, hasznos lehet megismerni olyan tapasztalt makrogazdasági szakértők véleményét, akiknek egykoron maguknak is az ország sorsát is befolyásoló döntéseket kellett meghozniuk.

Panelbeszélgetésünkre meghívtuk Bokros Lajost, aki a Horn-kormány pénzügyminiszteri posztját töltötte be 1995 és 1996 között, valamint a Magyar Nemzeti Bank két korábbi elnökét: Bod Péter Ákost, aki 1991 és 1994 között állt a jegybank élén, és Simor Andrást, aki 2007-től 2013-ig irányította az intézményt.

14:00 Hogyan lehet a mostani helyzetben befektetési döntéseket hozni?

19:10 Mi következik a 90 napos vámmoratórium lejárta után?

A Trump-adminisztráció gazdasági modelljének egyik legnagyobb gyenge láncszeme a Kínában elhelyezett amerikai állampapírok kérdése.

30:00 A vámháború egyben lehetőség is az EU számára

33:00 Jobb vagy rosszabb helyzetben van a magyar gazdaság, mint 2008-ban?

41:50 Kitörési pontok a magyar, az európai és a világgazdaság számára

Ha csak hallgatni szeretné műsorainkat, itt megteheti:

Related posts