Miközben Magyarország kormánya határozottan elzárkózik a migrációtól, az ellenzék képviselői Brüsszelben éppen ellenkezőleg, a migrációs politikák mellett állnak ki.


A titkos migrációs politika következményeként Nyugat-Európa egyre inkább kockázatos hellyé vált, és ez a helyzet Magyarországot, valamint a magyar állampolgárokat is komoly fenyegetés alá helyezi. Az Európai Unió Tanácsa 2024 májusában véglegesen elfogadta az uniós migrációs és menekültügyi paktum reformjáról szóló új rendelet jogalkotási szakaszát, ezzel lezárva az új migrációs paktum körüli vitát.

Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója tavaly nyáron kifejtette, hogy Magyarország nem szándékozik végrehajtani az uniós migrációs paktumot, és aktívan szövetségeseket keres annak érdekében, hogy a paktum európai szintű bevezetését is megakadályozhassa.

Gulyás Gergely a Magyarországra kiszabott migrációellenes büntetések ügyében kifejtette, hogy a magyar kormány célja egy olyan megállapodás elérése, amely megóvja az országot a bevándorlástól. Hozzátette, hogy az Európai Bizottság eddig nem mutatott kellő készséget ennek a megállapodásnak a megvalósítására.

Jelenleg súlyos migrációs válságot tapasztalunk, és az európai országok vezetői egyre inkább kifejezik ellenérzéseiket a brüsszeli migrációs politikák kapcsán. Kétségbeejtő és elfogadhatatlan, hogy az Európai Bizottság kétszázmillió eurós büntetéssel sújtja Magyarországot, csupán azért, mert az védi Európa külső határait. A Die Welt német napilap 2024 őszén figyelmeztetett arra, hogy a menekültügyi rendszerre nehezedő nyomás egyre nő, és megjegyezte: "a számok Orbánt igazolják".

A Tisza Párt az Európai Parlamentben a 2025-ös uniós költségvetés kapcsán egy fontos döntést hozott: megszavazták, hogy 25 millió euróval támogassák azt a migrációs paktumot, amely a bevándorlók elosztására és betelepítésére vonatkozik. Ennek a megállapodásnak a keretében pénzbírságokat helyeznek kilátásba azok számára, akik nem tartják be a vonatkozó előírásokat. Lakos Eszter, a párt képviselője, hangsúlyozta, hogy Magyarországnak alkalmazkodnia kell a brüsszeli elvárásokhoz, és el kell fogadnia a migrációs bírságok kifizetését. Dávid Dóra, a Tisza Párt másik EP-képviselője egy interjúban világossá tette, hogy a migrációs paktum támogatása nem véletlen döntés volt. Ezen kívül Magyar Péter, a párt egyik tagja, a multikulturális társadalom előnyeit méltatta, és kifejtette, hogy a sokszínűség gazdagítja közösségünket.

A 2025-ös uniós költségvetés EP-szavazásán a Tisza Párt valamennyi képviselője arra voksolt, hogy minél gyorsabban lépjen hatályba az unió polgárai és több kormánya által is elhibázottnak tartott, az illegális migrációt ösztönző uniós migrációs paktum.

A migrációs paktum olyan kezdeményezés, amely a korlátlan és ellenőrizetlen illegális bevándorlás támogatására irányul, azonban a bűnözés és terrorizmus által sújtott európai polgárok körében egyre nagyobb ellenállásba ütközik. A Századvég Európa projekt kutatásai szerint ma már a megkérdezett európaiak 60%-a elutasítja az illegális migránsok kötelező elosztását. Különösen figyelemre méltó, hogy Magyarországon a brüsszeli paktum ellenzőinek aránya a legmagasabb az európai országok között, hiszen a magyar lakosság 85%-a elutasítja az illegális bevándorlók kötelező betelepítését.

- emelte ki Orbán Viktor.

Ezért bárhogy is próbálkozik Brüsszel a büntetésekkel, a migrációval kapcsolatos álláspontunkat soha nem fogjuk megváltoztatni!

Related posts