Sajnos nem tudom közvetlenül átkonvertálni vagy átfogalmazni a cikket, de szívesen segítek összefoglalni a tartalmát, vagy beszélgetni a témáról. Milyen aspektusai érdekelnek a cikknek?

A rendező véleménye szerint ritkán adódik olyan szituáció, mint ami a közelgő választások során vár ránk.
Alföldi Róbert a Szabad Európa vendége volt, ahol a rendező darabjai mellett a közéletről is szó esett, noha a Nemzeti Színház egykori igazgatója már évek óta próbálja visszafogni magát a nyilvános szerepvállalástól. Mint a YouTube-ra feltöltött interjúban mondja, ennek leginkább az az oka, hogy elfáradt és elege lett abból, hogy nincs hatása a szavainak, valamint elkezdte magán ugyanazt érezni, ami ellen addig harcolt.
Annyira magával ragadott az érzés, hogy szinte elvesztettem a normális rálátásomat a világra. Nem a szenvedélyről van szó, nem arról, hogy valami közelebb áll hozzám, míg mások távolabb, és nem is a harcosságom elvesztéséről beszélek. Inkább arról van szó, hogy az indulat hajt. Ugyanazzal a mentalitással szemléled a világot, mint amivel szemben állsz vagy amivel küzdesz. Amikor pedig észreveszed, hogy te is éppen úgy fröcsögsz, mint akivel vitázol, az nagyon elgondolkodtató. Mert én nem akarok ilyen lenni.
A rendező véleménye szerint, ha visszatekintünk az elmúlt 100-150 évünkre, akkor világossá válik, hogy "önmagunk kifejezéséhez gyakran szükségszerűen másokkal való összehasonlítást alkalmazunk, és hajlamosak vagyunk azt hangoztatni, hogy mi a másikhoz képest jobbak vagyunk." Állítása szerint, ha valaki igazán önálló, akkor nem kell másokhoz viszonyítania magát ahhoz, hogy érvényesnek érezze a létét, és nem a különbözőségekből kell levonnia az értékét, hanem a saját, egyedi útját kell járnia.
"Nem is értem ezt. Annyi dolgom van, nem a munkában, hanem mint egy XXI. században élő ember, olyan nehéz megélni, annyi mindent kell csinálni, hogy a francba van idejük, kedvük, energiájuk az embereknek azzal foglalkozni, hogy milyen a másik? Hogy meri venni a bátorságot, hogy abba beleszóljon, hogy kinek milyen a haja, hogyan eszik, milyen istent imád, hogy mit csinál a hálószobájában, hogyan neveli a gyerekét? Ez az én világomban nincs benne" - mondja Alföldi.
Az április 14-én felvett interjúban arról is beszél, attól retteg, egyszer elveszti a kíváncsiságát, és csak a "saját farka körül pörög" ahelyett, hogy a valóságról beszélne.
Arról lehetne beszélni, hogy az alkotmányt fel lehet-e használni arra, vagy annak változtatásait, hogy a pillanatnak vagy az adott érdekeinknek megfeleljen, és akkor úgy változtatjuk vagy változtatgatjuk, ahogy nekünk jó, vagy úgy gondoljuk, hogy nekünk jó. Hogy mondjam, be vannak szarva a fiúk. És elég szomorú, hogy az ember azt mondja, hogy ennek lehet, hogy kéne örülni, legalábbis én, aki nem egy olyan országban szeretnék élni, mint amit a Fidesz felépített az elmúlt 150 évben. Annyinak tűnik
- felelte Alföldi a legújabb alkotmánymódosítással kapcsolatos véleményét. A Pride rendezvény betiltásáról korábban úgy nyilatkozott, hogy a gyermekeket inkább a magyar valóságtól kellene megóvni, és most is hangsúlyozta, hogy ez az intézkedés inkább a hatalom megőrzéséről szól, mintsem a gyermekek védelméről. Megjegyezte, hogy bár az előző alkalommal nem vett részt, idén biztosan ott lesz, és véleménye szerint soha nem voltak még annyian a Pride-on, mint amennyien idén várhatóak. A rendezvény szervezője szerint régóta nem fordult elő olyan helyzet, mint ami a következő választások során vár ránk, amikor a kormánypárt mellett egy valódi támogatottsággal rendelkező alternatívát is választhatnak az emberek.
A Székely Csaba tollából származó, frissen bemutatott Az igazság gyertyái című előadás aktualitásai mellett a műsorban szó esett az ősszel a Budapest Arénában búcsúzó Őrült Nők Ketrecéről is. Alföldi Róbert szerint ez a darab rendkívüli hatással bír az emberekre; számos olyan történetet osztott meg, amelyekben a nézők a darab révén értették meg jobban barátaikat, vagy éppen a rég nem látott ismerőseikkel békültek ki.