A Bloomberg jelentése alapján az Egyesült Államok esetleg nyomást gyakorol Romániára, hogy Georgescu részt vehessen az elnökválasztási folyamatban - közli a Mandiner.


a Bloomberg értesülései alapján az Egyesült Államok újabb politikai lépéseket tervez Romániával kapcsolatban. Miután Grenell különleges megbízott már korábban nyomást gyakorolt Hurezeanu román külügyminiszterre a Tate testvérek szabadon bocsátása érdekében, most egy új ügy került a figyelem középpontjába. Washingtoni források szerint az amerikai kormányzat azt kéri a román hatóságoktól, hogy...

A Trump-kormányzat figyelme a román elnökválasztások iránt J.D. Vance müncheni beszédében is világosan megmutatkozott. Az amerikai alelnök határozott kritikát fogalmazott meg a román demokrácia működésével kapcsolatban, különösen a tavalyi elnökválasztások első fordulójának érvénytelenítése miatt. A müncheni konferencia keretein belül Emil Hurezeanu találkozott Trump megbízottaival, köztük Keith Kelloggal, akire Trump az ukrajnai helyzet rendezését bízta, valamint Richard Grenell különleges megbízottal, aki kifejezetten érdeklődött a Tate-testvérek ügyével kapcsolatban, ami lényegében nyomásgyakorlásnak is felfogható.

Bogdan Iván, Románia gazdasági minisztere, a hónap elején Párizsban részt vett egy konferencián, ahol lehetősége nyílt találkozni Vance alelnökkel. A Bloomberg által közzétett cikk szerint a beszélgetésük során több fontos közös érdeklődési terület is felmerült, amelyek kedvező keretet adhatnak a két ország közötti gazdasági együttműködés erősítéséhez.

A nethuszar.ro információi alapján szerda délután a román külügyminisztérium hivatalos nyilatkozatot tett közzé, amely reagál a Bloomberg hírügynökség értesüléseire. A közleményben egyértelműen kifejtették, hogy az amerikai kormányzat nem folytatott tárgyalásokat, és nem gyakorolt nyomást egyetlen romániai elnökjelöltre sem. Más szavakkal, a Külügyminisztérium állásfoglalása szerint a Bloomberg által közölt információk nem tükrözik a valóságot. Az alapvető logikai elvek alapján tehát vagy a Bloomberg, vagy a román külügyminisztérium állításai valótlanok. A portál megjegyzi, hogy nehéz megítélni, melyik félnek érdemesebb nagyobb hitelt adni.

Related posts